Bemutatkozás

Először 15 éves koromban csöppentem a súlyzós edzések világába, eredetileg fogyási céllal. Gyerekkoromban utáltam a testmozgást, különösen a testnevelés órákat, mert nem voltam ügyes egyetlen sportban sem. Az edzések mellett többször drasztikus diétába kezdtem, amelyek ugyan rövid távon eredményesek voltak, de a leadott kilók mindig visszatértek.

Az egyetemi éveim első felében a testmozgás teljesen eltűnt az életemből, csak a tanulásra szenteltem minden időmet. Ez ahhoz vezetett, hogy a súlyom alulról súrolta a 100 kg-ot, ezért újra belevágtam az edzésbe és mivel már rendelkezésre állt az internet is, elkezdtem keresni a sikeres fogyás alapjait a magyar fitnesz oldalakon. Találtam több tucat tiltólistás élelmiszert, amiket azonnal kiiktattam, drasztikusan lecsökkentettem az energiabevitelemet és még időszakos böjtölni is kezdtem. Ez részben segített, mivel négy hónap alatt 15 kilogrammot fogytam, azonban sajnos jelentős izomtömeget is veszítettem és a fizikumom közel sem olyan volt, mint amire vágytam.

Ekkor jelent meg az egyik legismertebb magyar kalóriaszámláló alkalmazás, ami segített rádöbbenteni arra, hogy túl alacsony az energiabevitelem és nagyon kevés fehérjét fogyasztok. Ezért elkezdtem külföldi oldalokon is tájékozódni és rájöttem, hogy az unalmas csirke-rizs diétán kívül is van élet és pl. a gyümölcs sem csak cukros víz, ahogy az akkori itthoni fitnesz oldalak hivatkoztak rá.

Mérnöki diplomám megszerzése után felszabadult egy kis szabadidőm, így az ezt követő években több külföldi táplálkozási képzésen részt vettem. A célom az volt, hogy minél többet tanuljak a témában és később akár segíteni tudjak azokon, akik elvesztek az egymásnak ellentmondó, sok esetben elavult és gyakran káros táplálkozási információk tengerében. Mivel tejfehérje allergiás vagyok és soha nem voltam nagy húsfogyasztó, ezért elkezdtem áttérni növényi étrendre, amit lassan már 10 éve követek. Ezért különösen azoknak tudok segíteni, akik szeretnének áttérni növényi étrendre, vagy egyszerűen csak csökkentenék a húsfogyasztásukat, de nem tudják, hogyan kezdjék el.

A táplálkozáson túl a súlyzós edzés is nagyon érdekelt, az egyetlen sport volt, amit mindig élveztem és amiben sikerélményeim voltak.
Elhatároztam, hogy beiratkozom egy fitnesz instruktori képzésre, hogy mélyebben megismerjem az alapokat, de edzőként nem szerettem volna dolgozni. A képzés során ráébredtem, hogy engem nagyon érdekel a biomechanika, mivel imádom a fizikát, valamint kiélhetem a problémamegoldás iránti szenvedélyem, ezért elvégeztem egy személyi edző képzést is és nem sokkal később másodállásban személyi edzőnek álltam.

Az edzői munkám során rádöbbentem, hogy a hozzám forduló klienseknek gyakran vannak kisebb-nagyobb mozgásszervi problémáik, mint pl.: vállproblémák, derékfájdalom és ezeken nem mindig tudtam segíteni, ami kihatással volt a fejlődésükre is. Ezért úgy döntöttem, hogy a korrekció, valamint rehabilitáció területén is képeznem kell magam. Ma már a hozzám fordulók nagy részének sikeresen tudok segíteni, legyen szó akár izomtömegnövelésről, fogyásról, vagy akár egy sérülésből történő rehabilitációról.

A pandémia alatt a feleségemmel létrehoztunk Budapesten egy belvárosi privát edzőtermet is, ahol magas színvonalú szolgáltatással segítjük a vendégeink céljainak elérését. Valamint már számos online szolgáltatással vagyunk jelen, amelyek segítségével a hétköznapi emberek minden fontos infót megkapnak hiteles forrásból ahhoz, hogy a lehető legegyszerűbb módon a legtöbbet hozhassák ki az edzésükből és táplálkozásukból, ezáltal elérjék sikeresen a céljaikat.

Végzettségeim:

IWI Nemzetközi Fitnesziskola – Fitness instruktor

IWI Nemzetközi Fitnesziskola – Személyi edző

IWI Nemzetközi Fitnesziskola – Active Ageing Instruktor (Szenior tréner)

SportMed – Sportrehabilitációs edző

IWI Nemzetközi Fitnesziskola – Sporttáplálkozás és táplálékkiegészítés tanácsadó

IWI Nemzetközi Fitnesziskola – Elhízás élettana és pszichológiája, modern terápiája

Precision Nutrition – Certified Nutrition Coach (Táplálkozási tanácsadó)

Precision Nutrition – Definitive Guide to Macros